Główna

« powrót

Kolejne wydanie indeksu monodramów już wydrukowane

Kolejne wydanie indeksu monodramów już wydrukowane

Dodano: 26.03.2017 12:28

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru ukazało się kolejne, poszerzone i uzupełnione wydanie „Indeksu aktorów i spektakli spotkań z teatrem jednego aktora we Wrocławiu, w Toruniu, na Dolnym Śląsku, w Warszawie i w Helu w latach 1966-2016”.

Jest nam niezmiernie miło, że Stowarzyszenie Krytyki Teatralnej, na swojej stronie internetowej, opublikowało informację o naszym wydawnictwie.

 

 

 

Najnowszy indeks monodramów (1966-2016)

 

Nakładem Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru i Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu ukazało się trzecie wydanie – zmienione i poprawione „Indeksu aktorów i spektakli spotkań z teatrem jednego aktora we Wrocławiu, w Toruniu, na Dolnym Śląsku, w Warszawie i w Helu w latach1966-2016”. Poprzednie wydanie obejmowało dane do roku 2011. Nowa edycja zawiera ponadto informacje o wydawnictwach Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru, publikacjach poświęconych teatrowi jednego aktora oraz tzw. słupy, czyli spis spektakli, które wyróżnili (jako najbardziej interesujące) obserwatorzy festiwali: Janusz Degler, Wiesław Geras, Krzysztof Kucharski, Tomasz Milkowski i Lech Śliwonik.

Publikacja została opatrzona także szkicem Elwiry Militowskiej, omawiającym dorobek festiwali w minionym pięćdziesięcioleciu. Współautorami Indeksu”, jak w wydaniu poprzednim, są Wiesław Geras, Karolina Michalska-Cocot i Elwira Militowska. Książeczka stanowi bezcenną dokumentację, dopełniającą oceny i opinie zawarte w jubileuszowym wydawnictwie AICTMiędzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Teatralnych (Associ... „50 lat WROSTJA. Po teatrze jednego aktora oprowadza Wiesław Geras” (2016)".


http://www.aict.art.pl/2017/03/30/najnowszy-indeks-monodramow-1966-2016/
Publikację dofinansowano ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego
   • Dodaj na Facebook
  • Dodaj na nk
  • Dodaj na gg
  • Dodaj na Wykop
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj na Blip


polecamy

Przeglad2016 166monodramów Indeks 2017

facebook


projekt i wykonanie www.drukuj.eu